Czy żele wspomagające poczęcie są skuteczne?

Czy żele wspomagające poczęcie są skuteczne?

Czy żele wspomagające poczęcie są skuteczne?

 

Próby poczęcia dziecka czasami przeciągają się w czasie. Niektóre kobiety czują się rozczarowane, że pomimo regularnego współżycia przez kilka cykli nie udaje się im zajść w ciążę. Zazwyczaj nie stanowi to powodu do zmartwień. Uznaje się, że dopiero po roku bezowocnych starań para powinna udać się na badania płodności. W tym czasie może skorzystać z nieinwazyjnych metod, które mogą przyspieszyć zajście w ciążę. Jednym z rozwiązań może być stosowanie  specjalnych żeli intymnych, które pomagają przyspieszyć poczęcie.

 

Działanie żelu wspomagającego poczęcie

 

Pary, które chcą przyspieszyć moment poczęcia maluszka mają dziś do dyspozycji wiele naturalnych metod, które wspomagają zajście w ciążę. Między innymi są to specjalistyczne żele intymne, które sprzyjają zajściu w ciąży. Żele te w składzie posiadają substancje, która zapewniają optymalne dla plemników środowisko, sprzyjające ich ruchliwości i przeżywalności. Jednym z tego typu środków jest rekomendowany PreFert Vaginal Gel.  Środek ten posiada zgodne z płodnym śluzem szyjki macicy ph (między 7 a 7,4) które zapewnia korzystne warunki ułatwiające przeżycie plemników. Ponadto zmniejsza barierę osmotyczną wydzieliny pochwy, dzięki czemu możliwe jest ich szybsze dotarcie w głąb szyjki macicy. PreFert Vaginal Gel dodatkowo zawiera bioaktywny arabinogalakten, czyli specjalny środek wspomagający żywotność i aktywność plemników. Nawilżająca formuła żelu zwiększa natomiast komfort współżycia i eliminuje suchość pochwy.

 

Jak stosować żel wspomagający poczęcie?

 

Ze środka PreFert zaleca się korzystać w trakcie 3 najbardziej płodnych dni w ciągu cyklu kobiety (w okresie owulacji), a więc wtedy kiedy istnieje największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. PreFert powinien być stosowany raz w ciągu 24 godzin, najlepiej około 5 minut przed współżyciem. Jego użytkowanie nie powinno przyswoić kobiecie większych problemów. Przed podjęciem współżycia należy za pomocą specjalnego aplikatora wprowadzić do pochwy żel z jednej porcji. Następnie aplikator należy wypłukać i trzymać go aż do następnego użycia żelu. Po tych czynnościach można podjąć aktywność seksualną (zakończoną wytryskiem wewnątrz pochwy). Stosowanie żeli wspomagających poczęcie może być traktowane jako wsparcie w okresie starań o dziecko. Nie sprawdzi się jednak w przypadku stwierdzonej niepłodności (którą leczy się w specjalnych klinikach leczenia niepłodności). Żele intymne wspomagające zapłodnienie zawierają bezpieczne składniki, które nie powinny wywoływać reakcji alergicznej. Jeśli jednak kobieta zauważy u siebie niepokojące objawy świadczące o alergii powinna jak najszybciej zaprzestać użytkowania środka. Należy również pamiętać o tym, że żele wspomagające zapłodnienie nie powinny być stosowane w przypadku zakażeń lub urazów pochwy.

 

TAGI: żel wspomagający poczęcie, żel wspomagający zapłodnienie, ruchliwość plemników, zapłodnienie, jak zajść w ciążę

 

 

 

 

 

 

 

 

0 komentarzy

Leave a Reply

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com

Share This

Share this post with your friends!