adult-1822413_640

Co obniża skuteczność prezerwatywy

Prezerwatywa jest najpopularniejszą metodą antykoncepcyjną. Ponad 69% Polaków decyduje się na ten sposób zapobiegania ciąży. Jej głównymi zaletami jest dostępność, powszechność i dodatkowa ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wskaźnik Pearla dla tej metody waha się między 2 a 10.  Jednak w niektórych sytuacjach jej skuteczność może znacznie się obniżyć.

Prawidłowe korzystanie z prezerwatywy  dla wielu osób (w szczególności mających doświadczenie w stosowaniu tej metody antykoncepcji) jest wiedzą oczywistą. Czasami jednak brak odpowiedniej wprawy i świadomości może przyczynić się do wielu błędów w użytkowaniu. Jak się okazuje, możliwości ich popełnienia  może być wiele:

  1. Zbyt późne założenie prezerwatywy

Częstym zjawiskiem poprzedzającym wytrysk u mężczyzn  jest tzw. preejakulacja, czyli wydobywanie się wydzieliny  z gruczołów cewkowych i opuszkowo-cewkowych, nazywane też kropelkowaniem. Zjawisko to towarzyszy pobudzeniu seksualnemu i ma na celu stworzenie najbardziej optymalnych warunków do nadchodzącej ejakulacji. Niektóre pary nie zdają sobie sprawy, że w wydzielanie tej mogą znajdować się żywe plemniki. Wprowadzanie członka do pochwy w momencie wydobywania się wydzieliny preejakulacyjnej może więc doprowadzić do niechcianej ciąży. Założona po tym czasie prezerwatywy może okazać bezskuteczna. Jeśli więc zależy nam na bezpieczeństwie, nie powinniśmy zwlekać z tą czynnością, zanim podejmiemy stosunek seksualny.

  1. Pęknięcie prezerwatywy spowodowane suchością w pochwie.

Zbyt krótkie pieszczoty lub ich brak przed stosunkiem mogą objawiać się niedostatecznym  poziomem nawilżenia w pochwie. Efektem jest tarcie w czasie współżycia, które oprócz niekomfortowych odczuć może  doprowadzić do uszkodzenia prezerwatywy. Czasami suchość pochwy jest długotrwałą dolegliwością, z którą zmagają się kobiety. W takich wypadkach oprócz odpowiedniej gry wstępnej warto skorzystać z lubrykantów, czy intymnych żeli nawilżających.

  1. Korzystanie z nieodpowiednich lubrykantów/żeli intymnych, które mogą spowodować uszkodzenie prezerwatywy.

Przede wszystkim należy się wystrzegać wszelkich lubrykantów, czy żeli intymnych, które w składzie zawierają oleje.  Mogą one powodować mikrouszkodzenia na powierzchni prezerwatywy. Zamiast tego warto wypróbować odpowiednich produktów np.  na bazie wody lub silikonu.

  1. Ześlizgnięcie się prezerwatywy z członka (np. po stosunku).

Gdy emocje biorą górę, co często ma miejsce w tego typu okolicznościach nie trudno zapomnieć, że po skończonym wytrysku powinno się zdjąć prezerwatywę, by zapobiec jej niekontrolowanemu ześlizgnięciu . Należy to robić w sposób ostrożny, najlepiej przytrzymując prezerwatywę w czasie tej czynności. Przed użyciem kolejnej sztuki należy dokładnie umyć członek.

  1. Korzystanie z uszkodzonej, słabej jakościowo lub przeterminowanej prezerwatywy .

W przypadku prezerwatyw zwykle wyższa  cena  wiąże się też z większą jakością produktu. Jeśli zależy nam na odpowiednim zabezpieczeniu, nie warto oszczędzać. Ponadto używana prezerwatywa nie powinna być uszkodzona ani przeterminowana (może to sprzyjać pękaniu!).  Nieodpowiednie przechowywanie jej w silnie nasłonecznionym lub mokrym miejscu może przyczynić się do uszkodzenia tworzywa, z którego jest wykonana, a w  efekcie obniżenia  jej skuteczności.

 

, Co obniża skuteczność prezerwatywy, Naturalna Płodność
, Co obniża skuteczność prezerwatywy, Naturalna Płodność
, Co obniża skuteczność prezerwatywy, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »