Testy owulacyjne jak działają i czy skuteczne?

testyJak pokazują najnowsze badaniazajście w ciążę zajmuje statystycznej kobiecie aż…6 miesięcy. I to zakładając, żekocha się ze swoim partnerem co najmniej 4 razy w tygodniu, czyli w sumie… 104 razy!

Jeżeli nie chcesz czekać tak długo i pragniesz jak najszybciej cieszyć się upragnionym potomkiem, powinnaś zaopatrzyćsiętesty owulacyjne. Na czym polega ich działanie? Ile kosztują? Czy są w pełni bezpieczne? Zaraz wszystko stanie się jasne!

W pogoni za jajeczkiem

Test owulacyjny, jak sama nazwa wskazuje, pomaga wykryć owulację (jajeczkowanie) i tym samym okres płodny kobiety. Badanie polega na stwierdzeniu obecności w moczu hormonu luteinizującego (LH) – wydzielanego przez przysadkę mózgową. Jego stężenie osiąga maksymalną wartość 24-36 godzin przed owulacją.

Jak wykonać badanie?

Są trzy rodzaje domowych testów płodności. W zależności od sposobu wykonania, dzielimy je na:

paskowe – aby wykonać test, należy zanurzyć specjalny pasek w próbce moczu znajdującej się w sterylnym pojemniku

płytkowe – aby wykonać badanie, trzeba specjalną pipetą wpuścić kilka kropel moczu na płytkę testową

strumieniowe – końcówkę testu należy trzymać przez kilka sekund pod strumieniem moczu

UWAGA! Testy owulacyjne najlepiej wykonywać późnych wieczorem. To właśnie wtedy hormonu luteinizującego uwalnia się najwięcej.

Istnieje także czwraty rodzaj testów owulacyjnych, mianowice testy owulacyjne na ślinę, wielokrotnego użytkuAfrodyta_logo FACE1.  Jenym z takich urządzeń jest Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę, który wyglądem przypomina szminkę a w rzeczywistości jest to mini mikroskop, który wyznacza dnie płodne i niepłodne kobiety na podstawie krystalizacji soli w ślinie kobiety. Wysoki poziom hormonu estrogenu w ślinie, w połączeniu z solami (elektrolitami) także obecnymi w ślinie, po wyschnięciu, tworzą różne obrazy, które można zobaczyć w powiększeniu pod mikroskopem takim jak Afrodyta Tester Owulacyjny

W zależności od dnia cyklu mikroskop pokaże obraz który należy porównać z obrazem referencyjnym w celu określenia fazy płodności w kórej znajduje się aktualnie kobieta. Wyróżnia się trzy fazy płodności: fazę niepłodną, fazę płodną i fazę przejściową.

Gdzie kupić? Ile kosztują?

Testy LH można kupić w każdej aptece bez recepty. Ich ceny są bardzo różne. Niektóre można już dostać za około 20 zł, inne to wydatek rzędu nawet 80 zł. W opakowaniu znajduje się zwykle pięć testów jednorazowego użytku. Ich stosowanie rozpoczyna się mniej więcej w połowie cyklu i kontynuuje do momentu pojawienia się wyraźnych dwóch kresek – świadczących o wysokim stężeniu hormonu luteinizującego i tym samym mającej nastąpić rychło owulacji.

Najczęstsze wątpliwości:
Test owulacyjny pokazał wyraźne dwie kreski. Kiedy się kochać, żeby nie przegapić owulacji?
Pozytywny test LH pokazuje, że owulacja nastąpi w ciągu najbliższych 24-36 godzin. Nie trzeba jednak wcale czekać kolejnej doby, aby dokładnie „wstrzelić się” w owulację. Pamiętajmy bowiem, że plemniki żyją w ciele kobiety nawet 3-4 dni.
Robiłaś testy owulacyjne w środku cyklu, mimo to ani razu wynik nie wyszedł pozytywny. Co teraz?
Przyczyny mogą być dwie: Albo trafiłaś na opakowanie zawierające wadliwe testy, albo twój organizm nie wytwarza , Testy Owulacyjne, Naturalna Płodnośćwystarczającej ilości hormonu luteinizującego. Najlepiej w takiej sytuacji powtórzyć jeszcze raz testy w następnym miesiącu, a gdy sytuacja się powtórzy, zgłosić się do ginekologa, który zaproponuje odpowiednią terapię.
Czy pozytywny wynik testu płodności jest równoznaczny z tym, że owulacja na pewno wystąpi?
Niestety, nie mamy takiej gwarancji. Test owulacyjny pokazuje tylko, że w organizmiekobiety znajduje się szczytowe stężenie LH, które powinno doprowadzić do pęknięcia dominującego pęcherzyka i uwolnienia komórki jajowej do jajowodu. Nie mamy jednak pewności, czy rzeczywiście dojdzie do takich procesów.
Tekst pochodzi ze strony www.papilot.pl

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

, Testy Owulacyjne, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: