36995Kiedy można zajść w ciążę?

Wiele młodych ludzi zadaje sobie to pytanie zanim jeszcze rozpoczną współżycie, niestety bywa też tak że zadają sobie topytanie zbyt późno a liczba nastoletnich matek rośnie z roku na rok. Edukacja seksualna w polskich szkołach to ciągletemat spychany na boczny tor a gdy ma już miejsce traktowany jest po macoszemu. Również w polskich domach seksantykoncepcja często tematem tabu a młodzież poszukuje wiedzy w sieci zamiast u swoich rodziców, stąd bierze sięwiele mitów odnośnie sytuacji w których można zajść w ciążę.

Przede wszystkim w ciążę można zajść tylko wtedy jeśli doszło do zapłodnienia. Zapłodnienie to proces w którym komórka jajowa łączy się z plemnikiem w drogach rodnych kobiety. Zapłodnienie prowadzi do powstania zygoty – pierwszej komórki nowego organizmu, która rozwinie się w płód.
Aby plemnik mógł połączyć się z komórką jajową w drogach rodnych kobiety musi zostać spełniony szereg warunków. Po pierwsze kobieta musi być w okresie płodnym. Komórka jajowa żyje do max. 24 godzin natomiast plemniki mogą przeżyć w pochwie od 3-5 dni. Dlatego też za okres najbardziej płodny uznaje się 4 dni przed i 1 dzień po owulacji.

Najczęściej w ciążę można zajść w trakcie pełnego stosunku seksualnego zakończonego wytryskiem nasienia do pochwy. Sperma zostaje złożona w tylnym sklepieniu pochwy skąd bardzo łatwa trafia do szyjki macicy a dalej do samej macicy.

Należy pamiętać że aby doszło do zapłodnienia niezbędny jest pełen wytrysk nasienia w kobiecej pochwie. Oczywiście istnieje jeszcze kwestia preejakulatu, który zwiera śladowe ilości plemników które w powszechnej opinii lekarzy są dużo słabsze i mają niewielką lub prawie żadną zdolność do zapłodnienia komórki jajowej.  Co prawda ostatnie badania naukowców wskazują iż w preejakulacie znajduje się znacznie więcej materiału genetycznego niż nam się wydaję i że plemniki są zdolne do zapłodnienia.

Dlatego też jeśli chce się mieć absolutną pewność że nie zajdzie się w ciążę należy przy każdym stosunku stosować dowolnie wybraną metodę antykoncepcji.

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

, Kiedy można zajść w ciążę?, Naturalna Płodność
, Kiedy można zajść w ciążę?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: