wkładka Cu380A do zdj. nr 3Jaką wkładkę domaciczną wybrać: hormonalną czy z miedzią?

Wkładki domaciczne są popularną i skuteczną formą antykoncepcji stosowanej przez kobiety.  Panie często się na nie decydują, ponieważ aplikuje je ginekolog raz na parę lat, przez co nie trzeba o nich pamiętać w przeciwieństwie do codziennego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Znacznie mniej obciążają również budżet , ponieważ w porównaniu do pigułek lub dobrej jakości prezerwatyw wypadają korzystniej finansowo. Ich działanie wzmacniane jest przez dodatkowe substancje, które uniemożliwiają zapłodnienie – jony miedzi lub hormony. Są to obecnie dwa najpowszechniejsze rodzaje wkładek domacicznych.

Pierwszy typ wkładek wewnątrzmacicznych poosiada powłokę z miedzi i wykazuje działanie plemnikobójcze, a także unieruchamiające plemniki. Jony metalu działają drażniąco na śluzówkę i wywołują pozorny stan zapalny (bez bakterii), co przeszkadzałoby zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórce jajowej w ściance macicy. Bardzo dobrą opinią cieszą się dziś domaciczne wkładki Copper T 380A, które zapobiegają zapłodnieniu poprzez redukcję ilości  plemników docierających do komórki jajowej, oraz przez hamowanie przemieszczania się komórek jajowych do macicy. Okres skuteczności takiej spirali wynosi nawet 10 lat. Odwracalność tej metody antykoncepcji jest natychmiastowa i płodność wraca od razu od momentu usunięcia wkładki. Nie mogą jej stosować jedynie kobiety, które są uczulone na miedź.

Drugim rodzajem popularnych spirali jest wkładka domaciczna zawierająca uwalniające się codziennie w małej ilości hormony (progesteron), które zwiększają jej skuteczność i oraz zmniejszają skutki uboczne. Hormon trafia od razu do krwiobiegu, przez co nie obciąża wątroby, tak jak tabletki antykoncepcyjne. Taka wkładka  powinna być jednak wymieniana co roku.

0 komentarzy

Leave a Reply

, Jaką wkładkę domaciczną wybrać: hormonalną czy z miedzią?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

, Jaką wkładkę domaciczną wybrać: hormonalną czy z miedzią?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: