Bransoletka płodności – reaktywacja kalendarzyka małżeńskiego

Bransoletka płodności to kolorowe koraliki z których każdy kolor oznacza inną fazę w cyklu menstruacyjnym kobiety.  Taka bransoletka ma za zadania pomóc kobiecie w wyznaczaniu jej dni płodnych i niepłodnych  oraz monitorować cykl miesięczny w celu poczęcia bądź uniknięcia ciąży.
Jak działa bransoletka płodności?
Pierwszego dnia krwawienia menstruacyjnego kobieta zakłada gumowy pierścień na czerwony koralik. Każdego kolejnego dnia przesuwa gumowy pierścień o kolejny koralik w kierunku strzałki. Gdy gumowy pierścień znajduje się na czerwonym bądź kolorowym koraliku, szanse na zajście w ciąże są bardzo małe. Jednak gdy pierścień znajduje się na białym koraliku –od 8 do 19 dnia- oznacza to że kobieta jest w swojej fazie płodnej i prawdopodobieństwo zajście w ciążę jest wysokie. Jeśli kobieta nie chce zajść w ciążę powinna zachować wstrzemięźliwość bądź zastosować dodatkowe zabezpieczenie.
W komplecie z bransoletką płodności, kobieta otrzymuje kalendarz w którym może zaznaczyć pierwszy dzień cyklu by w sytuacji gdy zapomni na który dzień przesunąć pierścień, mogła spojrzeć w kalendarz i zaznaczyć właściwy koralik.
Bransoletka szczyci się 95% skutecznością potwierdzoną przez badania kliniczne na Uniwersytecie Georgetown jednak tylko w przypadku kobiet których cykle są regularne i trwają 26-32 dni. Jeśli kobieta ma nieregularne cykle bądź krótsze/dłuższe niż podane przez producenta, zaleca się skorzystanie z innej metody naturalnego planowania rodziny.
Poza bransoletką płodności producent oferuje również aplikację na smartfona oraz program online.
, Bransoletka płodności – reaktywacja kalendarzyka małżeńskiego, Naturalna Płodność

Leave a Reply

Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: